Інститут хімії функціональних матеріалів

 

Про проєкт

Проєкт спрямовано на задоволення потреб ринку діагностичних технологій, а також на вирішення нагальних проблем ветеринарії, пов'язаних з низькою біодоступністю та швидким вивільненням активної речовини.
У рамках проєкту планується розробка і дослідження нових супрамолекулярних систем на основі біологічно-активних речовин та флуоресцентних сполук, які матимуть поліпшені експлуатаційні характеристики порівняно з існуючими аналогами. Це дозволить підвищити чутливість та надійність медико-біологічних досліджень флуоресцентними методами, а також покращить біодоступність та забезпечить пролонговане вивільнення активної речовини ветеринарних ліків.
Проєкт також передбачає створення нової інфраструктурної одиниці на базі НТК «Інститут монокристалів» НАНУ, що включає закупівлю обладнання, створення центру колективного користування та проведення наукових заходів для популяризації супрамолекулярної хімії в Україні.

Мета проєкту

Розробка нових матеріалів медико-біологічного та ветеринарного призначення на основі супрамолекулярних систем типу «хазяїн-гість», ротаксанового і псевдоротаксаного типу, а також інших топологій з використанням як рецепторів кукурбітурилів, циклодекстринів та їх модифікованих аналогів.

Основні завдання проєкту Команда виконавців проєкту: к.х.н. Яна Сахно, к.х.н. Наталія Пінчукова, аспірантка Дар’я Мяснікова, к.х.н. Ольга Колосова, к.х.н. Олеся Кулик (верхній ряд, зліва направо), к.х.н. Олександр Збруєв, чл.-кор. НАН України Валентин Чебанов, аспірант Ростислав Свояков (нижній ряд, зліва направо)

Команда виконавців проєкту: к.х.н. Яна Сахно, к.т.н. Наталія Пінчукова, аспірантка Дар’я Мяснікова, к.х.н. Ольга Колосова, к.х.н. Олеся Кулик (верхній ряд, зліва направо), к.х.н. Олександр Збруєв, чл.-кор. НАН України Валентин Чебанов, аспірант Ростислав Свояков (нижній ряд, зліва направо)

Наукові завдання:

  1. Розробити методи синтезу нових супрамолекулярних систем на основі біологічно- активних та флуоресцентних сполук.
  2. Дослідити спектральні, фотофізичні та фотохімічні властивості ротаксанових та псевдоротаксанових барвників та встановити кореляції з їх супрамолекулярною будовою.
  3. Вивчити вплив рН, температури та інших факторів на стабільність та швидкість вивільнення діючої речовини з отриманих супрамолекулярних комплексів.
  4. Розробити методики медико-біологічного тестування одержаних комплексів.
  5. Вдосконалити методики синтезу супрамолекулярних систем, розроблених у ході виконання проєкту.
  6. Розробити прототипи матеріалів медико-біологічного та ветеринарного призначення на основі одержаних супрамолекулярних систем.

Завдання для розробки інфраструктурної одиниці:

  1. Провести закупівлю, інсталяцію обладнання та здійснити заходи зі створення центру колективного користування.
  2. Організувати семінар, школу-конференцію та тренінги.
  3. Провести заходи з популяризації проєкту.