Медіа ресурси

Інновації новi формати
Тема дня
Інновації День Науки
інновації обороноздатність
Інновації Україна, Європа, США
Iнновації енергозбереження
"Наукові пікніки" в Харкові
Інтерв'ю директора ІМК щодо наслідків уходу пенсіонерів з науки

Компенсувати наслідки уходу пенсіонерів з науки в результаті маніпулювання з їх пенсією не вдалося, відзначив директор Інституту монокристалів НАН України, доктор фіз.-мат. наук Притула І.М. у інтерв'ю інформаційному агентству "STATUS QUO".

Докладніше з текстом інтерв'ю можна ознайомитись за посиланням:

http://www.sq.com.ua

Сапфіри для армії

Інноваційні розробки учених Інституту монокристалів, що входить до складу НТК «Інститут монокристалів» НАН України, зі створення прозорої броні для армії на основі сапфіру стали основою для відеосюжетів низки телеканалів.

Ознайомитись із сюжетами можна за посиланнями:

http://atn.ua

http://fakty.ictv.ua

http://www.visti.tv

Espreso.tv

http://hronika.info

Прес-конференція учених НТК ІМК

У вівторок 28 липня 2015 р. у медіа-центрі «Время» (м. Харків) відбулася прес-конференція вчених Інституту монокристалів, що входить до  складу науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України.

Директор інституту, доктор фіз.-мат. наук Ігор Притула розповів про розробки зі створення оптичних елементів протидії самонаведення боєголовок та удосконаленню прозорої броні. Основний матеріал, який застосовується у цих інноваційних розробках, це штучний сапфір, лідером у виробництві якого є НТК «Інститут монокристалів» НАН України.

Наприклад, сапфірові пластини в якості підкладок є найбільш ефективним і, практично, єдиним матеріалом для виробництва інфрачервоних фільтрів в системі захисту літальних апаратів від ракет самонаведення, яка забезпечує відведення ракети з траєкторії її польоту. Такою системою в даний час масово оснащується українська військова авіатехніка – від вертольотів до літаків. Високу її ефективність підтверджує той факт, що жоден вертоліт, оснащений даною системою, не був вражений в зоні бойових дій.

Інша розробка вчених НТК ІМК на основі сапфіру, так звана «прозора броня», спрямована на підвищення класу захисту української бронетехніки. Суть її полягає у створенні та удосконаленні пакету прозорих матеріалів на базі зміцненого сапфіра і скла. Прозора броня, при значно меншій товщині і вазі в порівнянні з аналогами, витримує постріли бронебійними кулями і навіть кулями з карбіду кремнію. Така броня дозволить посилити захист вітчизняних серійних бронетранспортерів, а також нових машин типу «Дозор-Б». На мирній території прозорою бронею можна оснащувати машини для перевезення цінностей, використовуючи її у якості вікон і бронедверей. За словами Ігора Притули, зараз ведуться переговори з ДП «Харківське КБ з машинобудування ім. Морозова» про постачання пластин сапфіра для виробництва «прозорої броні».

Треба відмітити, що значний потенціал і значущість розробок НТК ІМК відмічають не тільки потенційні користувачі нових матеріалів, але і наукова громадськість. Так, Інститут монокристалів виграв конкурс НАН України на  поставку сапфіра як стратегічного матеріалу для потреб оборонної промисловості.

 

Детальніше про прес-конференцію можна дізнатися за наступними посиланнями:

http://www.sq.com.ua

http://telegraf.com.ua

http://vecherniy.kharkov.ua

http://allsvit.net

http://www.imena.ua/blog/bronia-from-harkov/

http://www.newsru.ua

http://www.segodnya.ua

http://podrobnosti.ua

http://vchaspik.ua

http://antikor.com.ua

http://vecherniy.kharkov.ua

Харківський завод хімічних реактивів в программі "Інновації" на ОТБ (сюжет від 13 квітня 2015 р.).
Інтерв'ю академіка В.П. Семиноженко щодо наукових пенсій

 

У газеті "Время" від 23 квітня 2015 р. надруковано інтерв'ю з академіком НАН України В.П. Семиноженком з приводу наукових пенсій "Вчені можуть займатися тільки наукою".

 

 

Ознайомитись можна за посиланням: http://timeua.info/230415/89964.html

НТК "Інститут монокристалів" НАН України
Наукова безпека України