Науковці НТК взяли участь у ХХVI Української конференції з органічної та біоорганічної хімії.
Протягом тижня, з 16 по 20 вересня, в Ужгородському національному університеті проходила ХХVI Української конференції з органічної та біоорганічної хімії. Головним завданням заходу була оцінка прогресу досягнутого вітчизняними науковцями в галузі органічної та біоорганічної хімії за останнє п'ятиріччя – саме стільки не проводилась конференція через пандемію covid-19 і широкомасштабну війну. Науковці обговорювали тенденції, досягнення та впровадження сучасних методів і технологій в цій галузі. До роботи наукового форуму долучилися провідні вчені, аспіранти, студенти з різних регіонів України. Захід тривав у форматі оффлайн, але одна спеціальна сесія була проведена онлайн, для тих доповідачів, хто не зміг приїхати в Ужгород.
Одну з найбільших делегацій на конференції, команду НТК «Інститут монокристалів», представляли науковці Інституту хімії функціональних матеріалів. Це 14 вчених, на чолі з директором цього Інституту, членом-кореспондентом НАНУ Валентином Чебановим, а також професори, кандидати наук, аспіранти і студенти.
Досягнення українських вчених були відображені у 80 усних та близько 90 постерних доповідях. Зокрема 1 пленарну, 5 усних та 9 стендових доповідей за різними напрямками представили науковці НТК. Всі доповіді наших колег, які відрізнялись різноманітністю тематики (це і рентгеноструктурний аналіз, барвники і люмінофори, створення лікарських засобів, класичний органічний синтез і квантова та теоретична хімія) визвали велику зацікавленість багатьох фахівців. А подальші наукові дискусії сприяли встановленню нових контактів, які, сподіваємось, надалі стануть підґрунтям для початку та розвитку нових проєктів.
Такі заходи є ефективною науковою і освітньою платформою, що поєднує досвідчених вчених та молодь, яка бачить своє майбутнє в науці.
«Взагалі такої кількості молоді я давно не бачив на конференціях. Аспіранти, студенти складали відсотків 30, а може й більше. Тобто, попри
війну, молодь в Україні хоче й займається наукою, і це однозначно працюватиме на наше майбутнє..» - зазначив директор Інституту хімії функціональних матеріалів, професор Валентин Чебанов.
Сюжет про конференцію за посиланням: https://youtu.be/cPfjRvHBflQ?si=XhxaafL4-nAd1ayH