Анонс. 9 травня о 16-00 Харківський хімічний (Kharkiv Chemical Seminar) семінар запрошує на чергову лекцію.

     

           Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, продовжує свою роботу і запрошує на онлайн-лекції відомих науковців світу.
          9 травня о 16-00 (Київ) приєднуйтесь до чергової лекції.

          Лектор: Проф. Ремі Шовен (Prof. Dr. Remi Chauvin), професор в Університеті Тулузи, м. Тулуза, Франція. Вивчав хімію в Вищій національній школі хімічної промисловості та Вищій національній школі хімії Парижу, ступінь доктора філософії отримав в Університеті Париж-Сакле
(University Paris XI). Працював постдоком спочатку у групі Б. Шарплеса в Массачусетському технологічному інституті в США, а потім у Цюрихському університеті в Швейцарії. Впродовж 24 років очолював лабораторію координаційної хімії в Університеті Тулузи. Його наукові інтереси охоплюють дослідження карбобензенів з різноманітними фізичними властивостями, розробку протиракових та протитуберкульозних ліпідних алкінілкарбінолів, вивчення електростатичних ефектів від полярних фосфокарбонових лігандів у каталізі, а також теоретичні дослідження структури органічних сполук. У 2019 році був нагороджений медаллю Національної академії наук України. Є почесним доктором НТК «Інститут монокристалів» НАН України, Донецького національного університету ім. Василя Стуса та Київського національного університету ім. Тараса Шевченко.
       Тема доповіді: Керовані ліпідні ацетиленові цитотоксичні засоби (ЛАЦ) проти раку та туберкульозу. «Tunable Lipidic Acetylenic Cytotoxics (LACs) against Cancers and Tuberculosis».
Тривалий інтерес до ацетиленової хімії в галузі органічних матеріалів звернув нашу увагу на можливість її використання в біомедичних науках. Згідно з літературними даними, після відкриття протитуберкульозного метаболіту мікоміцину у 1947 році було виявлено, що ліпідні алкінілкарбіноли (LAC), видобуті з морських губок, виявляють значну протипухлинну цитотоксичність. Дослідження зв'язку між структурою та активністю на природних алкенілалкінилкарбінолах (AAC) привело до відкриття хірального фармакофора діалкінілкарбінолу (DAC або DACol). Подальші модифікації шляхом введення аленільної групи або додаткового потрійного зв'язку привели до утворення сполук BAC, які виявили активність на дуже низькому рівні концентрацій - пікомолярному. З метою стабілізації "псевдоароматичних" BACs, модуляція була узагальнена за допомогою ключової стратегії "малого синтона", яка, як передбачається, буде застосована в енантіочистих рядах. Також будуть будуть оприлюднені результати щодо цитотоксичності штучних LAC по відношенню до Mycobacterium tuberculosis.
    

      Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська. Участь вільна, є можливість спілкування зі спікерами.

Долучайтеся! Отримаєте багато цікавої та корисної інформації! Будемо вдячні за поширення цього допису!

      Коротко про захід: 21 квітня 2024 року виповнилося два роки відтоді, коли вчені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу.
За два роки Харківський хімічний семінар став помітною подією серед науковців. Відбулося понад 45 лекцій, до яких приєднались близько 10000 учасників (безпосередньо на засіданнях та через YouTube канал). Курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-Марі Лен, Жан-П'єр Соваж,
Річард Робертс, Курт Вютріх, Дан Шехтман, а також провідні вчені з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів, Канади і інших країн, зокрема Ерік Карейра, Філ Баран, Омар Ягхі, Юрій Гогоці, Олівер Каппе та багато інших.

       Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням: https://www.isc.kh.ua/en/seminar