Увага! Лекцію Лауреата Нобелівської премії з хімії професора Дана Шехтмана (Prof. Dan Shechtman) перенесено на 21.09.2023

       

       Увага! Через об'єктивні обставини  лекція Лауреата Нобелівської премії з хімії професора Дана Шехтмана (Prof. Dan Shechtman)  на Харківському хімічному семінарі (Kharkiv Chemical Seminar) 15 вересня не відбулася, дату проведення лекції перенесено на 21 вересня.

Приносимо вибачення за незручності! 

       Тож 21 вересня о 16-00 за київським часом запрошуємо науковців, аспірантів, студентів, викладачів та всіх охочих приєднатися до чергової цікавої онлайн-лекції Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), започаткованого Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України.
      Лектор: Проф. Дан Шехтман (Prof. Dan Shechtman), Ізраїльський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 2011 року «За відкриття квазікристалів», почесний професор кристалографії та матеріалознавства у Техніоні – Ізраїльському Інституті Технологій, а також в Університеті Науки і Техніки штату Айова, США.
        Тема доповіді: "Квазіперіодичні кристали - зміна парадигми в кристалографії" «Quasi-periodic Crystals, a Paradigm Shift in Crystallography». У доповіді професор Шехтман розповість про дослідницький шлях, який привів його до відкриття квазікристалів, і про справжні наукові баталії, що ставили під сумнів усю його працю. В науці професору Шехтману вдалося пояснити і довести абсолютно нові явища, попри повне заперечення з боку авторитетніших колег. Він сам навчився вдало поєднувати науку і підприємництво та радо заохочує до цього інших. Шехтман упевнений, що дітей змалку треба навчати науковим дисциплінам, використовуючи цікаві приклади, а старшокласникам прививати дух наукового підприємництва, наприклад, ще у школі вчити, як відкрити стартап. Дан Шехтман – енергійна та неординарна особистість, на семінарі йому можна буде поставити питання із різних сфер науки і життя.  Тож вирішуйте, яке з питань найцікавіше обговорити.

      Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська.
      Участь вільна.
Команда Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar) рада запросити вас долучитися до нашого заходу та отримати нові знання та позитивні емоції. Це можливість не тільки розширити свої професійні зв'язки, а й розвиватися.
         Будемо дуже вдячні за поширення цього допису, адже ми прагнемо щоб якомога більше колег дізналися
про засідання Харківського хімічного семінару.