Анонс. 7 червня 2023 р о 16.00 Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar) запрошує на чергову лекцію

       

       7 червня 2023 р о 16.00 за київським часом запрошуємо науковців, аспірантів, студентів, викладачів та всіх охочих приєднатися до чергової онлайн-лекції Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), започаткованого Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України.
       Лектор: Проф. Юрій Гогоці (Prof. Yury Gogotsi), народився і починав свою кар'єру в Україні, є заслуженим професором та професором матеріалознавства та інженерії в Університеті Дрекселя і директором Інституту наноматеріалів Дрекселя (США). Його дослідницька група працює над розробкою, дослідженням та обробкою 2D карбідів і нітридів (MXenes), наноструктурованого вуглецю та інших наноматеріалів для енергетики, вирішення проблем водних ресурсів та для біомедичних застосувань. Він один з найбільш цитованих дослідників у галузі хімії та матеріалознавства (біля 186 тис цитувань, індекс Гірша – 195 за даними Scopus).
      Тема доповіді: Захоплюючий світ двовимірних карбідів та нітридів (максенів).(The Fascinating World of Two-Dimensional Carbides and Nitrides (MXenes). Відкриття нових матеріалів дарує моменти натхнення та зміни в уявленнях, формуючи динамічну галузь матеріалознавства. Після відкриття графену з'явилося багато інших 2D матеріалів. Хоча чимало з них залишаються об'єктами суто академічного інтересу, інші опинилися в центрі уваги завдяки своїм привабливим властивостям, що призвело до практичного застосування. Серед останніх - 2D карбіди, нітриди, оксикарбіди та карбонітриди перехідних металів, відомі як MXenes. Саме про них і піде мова у лекції.
       Zoom link:
       https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09
       Meeting ID: 459 004 2894
       Passcode: Ch24022022
Детальніше за посиланням: https://www.isc.kh.ua/en/seminar

      Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська.
Участь вільна.
       Ми раді запросити вас долучитись до нашого заходу та отримати нові знання та позитивні емоції. Це можливість не тільки розширити свої професійні зв'язки, а й розвиватися.
       Просимо поширити цю новину для того, аби якомога більше колег дізналися про засідання Харківського хімічного семінару.

      Коротко про захід: Виповнився рік відтоді, коли вчені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола науковців Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. Зокрема, курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-
Марі Лен, Жан-П'єр Соваж, Річард Робертс, а також провідні професори з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів і інших країн. За рік проведення Харківського хімічного семінару відбулося більше 25 лекцій, в яких взяли участь понад 6000 учасників (безпосередньо на засіданнях та через YouTube канал).

        Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням: https://www.isc.kh.ua/en/seminar