В НТК "Інститут монокристалів" завершено створення дільниці переробки сировини

        У 2014 році в звязку з анексією Росією Криму наш Комплекс втратив сировинну базу вирощування лужно-галоїдних монокристалів.

       В НТК "Інститут монокристалів" гостро постало питання джерела відповідної сировини. Щоб недопустити зупинку процесу вирощування монокристалів Рада директорів того ж року затвердила проєкт зі створення на базі Інституту сцинтиляційних матеріалів дільниці переробки сировини, звіт за виконанням якого представив заступник директора Інституту сцинтиляційних матеріалів д.т.н., с.д. Андрій Бояринцев.

       За 7 років виконання проєкту в  Харкові було організовано дільницю переробки сировини з дотриманням усіх норм екологічної безпеки, що дозволить значно підвищити потужності Комплексу у забезпеченні високоякісними детектуючими матеріалами міжнародних проєктів з фізики високих енергій.

       Під час обговорення генеральний директор Науково-технологічного комплексу "Інститут монокристалів" академік НАН України Володимир Семиноженко відмітив труднощі, з якими стикався колектив Комплексу аби в стислі строки, фактично з нуля, створити сучасне виробництво.

       Також було обговорено питання модернізації ІТ-інфраструктури суб'єктів Комплексу та започаткування проєктів впровадження енергоефективних технологій в господарській діяльності.