День жінок і дівчат у науці

11 лютого, в світі відзначають День жінок і дівчат у науці. За даними ЮНЕСКО, з кожним роком кількість жінок у науці збільшується: 20 років тому світовий показник становив 20%, а сьогодні — близько 50%. 

  • Все почалось 20 грудня 2013 року, коли Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.
  • А 15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат в науці .
  • Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам,  відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.

Цікаві факти про жінок у науці:

  • за даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки;
  • в Україні серед науковців – 46% жінок; 
  • Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу.
  • За останні  роки число учасниць у відділеннях фізики, математики і астрономії Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН зросло на 10% у кожному відділенні, а у сфері технічних і комп’ютерних наук – на 15%. Така тенденція згодом виведе Україну в десятку світового рейтингу.

 Вітаємо наших колег-жінок, аспіранток, докторанток  з цим святом, що обрали для себе непростий, але неймовірно цікавий, захоплюючий та наповнений шлях. Бажаємо всім науковицям  наснаги, терпіння, сил, задоволення від роботи та багато нових наукових відкриттів і досягнень!